sobota, 2 kwietnia 2011

Decoupage - nowości Calambour'a

Na wiosnę obrodziły nowości we włoskiej firmie Calambour specjalizującej się w produkcji papierów do decoupage i scrapbookingu. W ich ofercie pojawiło się kilka ciekawych serii. Ale najpierw pokażę papier z rzadko spotykanym, a u nas bardzo poszukiwanym wzorem, lawendą. Dostępny jest zarówno jako klasyczny papier do decoupage, jak również jako papier ryżowy. A wygląda tak:

Papier do decoupage / papier ryżowy Calambour "Lavender"

Papier do decoupage Calambour z serii "Antique Decoration"

Pierwsza z nowych serii firmy Calambour, nazwana "Antique Decoration", to cienki papier do decoupage (tzw. Decoupage Easy). Wzornictwo rodem ze Starożytnego Rzymu i Egiptu. Jak na razie 12 wzorów. Są już dostępne w naszym sklepie. Poniżej zdjęcia dwóch z nich.

Papier do decoupage Calambour Antique Deco "Egyptian 03"

Papier do decoupage Calambour Antique Deco "Roma 05"


Papier do decoupage Calambour z serii "Vintage"

Druga kolekcja to 6 wzorów klasycznych papierów do decoupage ze starymi etykietami perfum, tytoniu, żywności, alkoholi itp.

Klasyczny papier do decoupage Calambour "Perfume Labels"

Papier ryżowy Calambour

Sporo nowych wzorów pojawiło się w dziale papierów ryżowych. Bardzo wiosenny wzór to papier ryżowy Calambour "Bouquets".

Papier ryżowy Calambour "Bouquets"
Firma Calambour wyodrębniła w papierach ryżowych wzory nadające się doskonale do zastosowania jako tło dla głównych motywów. Więc i my postąpiliśmy tak samo. Wszystkie te wzory są dostępne w dziale papierów ryżowych "Na tło". Osobom scrapującym niektóre z tych wzorów są zapewne znane z papierów do scrapbookingu tej firmy.

Papier ryżowy Calambour "Love Words 1"

Papier ryżowy Calambour "Letters 2"

Papier do decoupage Calambour z kolekcji "Toile de Jouy"

I ostatnia z kolekcji firmy Calambour, jaką wprowadziliśmy do sklepu to papiery do decoupage z serii "Toile de Jouy". Przeznaczone do oklejania (nareszcie cały obszar papieru można wykorzystać, ponieważ zarówno kod kreskowy jak i wszelkie opisy są nadrukowane po jego drugiej stronie). Ale oczywiście nie trzeba się ograniczać tylko do tego zastosowania. Dużo drobnych wzorów doskonale nadaje się do wycięcia i ozdobienia np. wydmuszek.

Papier do decoupage Calambour "Angue Baroque" z kolekcji "Toile de Jouy"

Papier do decoupage Calambour "Jardinier" z kolekcji "Toile de Jouy"

Papier do decoupage "Chromo Calambour Collection"

Papiery z tej serii są drukowane metodą chromolitografii, która pozwala wiernie oddać kolory XIX-wiecznych obrazów, które są na nich przedstawiane. Te papiery charakteryzują się pięknymi, głębokimi kolorami. A oto trzy nowe wzory dostępne w naszym sklepie:

Papier do decoupage Calambour "Noblesse 2" z kolekcji "Chromo Calambour Colection"

Papier do decoupage Calambour "Marriage" z kolekcji "Chromo Calambour Colection"

Papier do decoupage Calambour "Noblesse 1" z kolekcji "Chromo Calambour Colection"

2 komentarze:

  1. Przepiękne papiery, zwłaszcza te do oklejania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem tu po raz pierwszy i juz zostane..znalazlam tu cala skarbnice dla siebie..skorzystam napewno..pozdrawiam milo.)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...