czwartek, 29 lipca 2010

Nowy image wyżymaczki

W czerwcu wraz z klientką (tą od lawendowego mebla) byłam na giełdzie staroci na Kole. Akurat był dzień, w którym znalazłyśmy dużo ciekawostek potrzebnych do wystroju jej nowego mieszkania. Udało się nam kupić wyżymaczkę, o której klientka od dawna marzyła. Stan pierwotny był taki sobie (widać na pierwszym zdjęciu). Wszystko wyblakłe, brudne z dużą ilością zadziorów. Zakasałam rękawy i rozpoczęłam pracę. Wpierw mycie. Cztery razy. Szczoteczkami, szmatkami i czym się dało by dojść do każdego zakamarka. Następnie odczekałam aż wszystko dokładnie wyschnie. Później zamiast bejcy użyłam rozwodnionej farby akrylowej (3 kolory w tym 2 to własne mieszanki). Oczywiście delikatne szlifowanie przed nałożeniem brązowej patyny i na koniec lakierowanie matowym lakierem akrylowym. Różnicę widzicie sami.


13 komentarzy:

 1. po odnowieniu wyżymaczka pierwsza klasa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super widac efekty Twojej pracy!! Wyzymaczka jak nowa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda świetnie i nic nie straciła ze swego antycznego uroku :o)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, jakby mnie ktoś tak pięknie odnowił! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lifting w wersji wprost artystycznej, podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach wrcam tu jak bumerang, tym razem z prośbą. I Takie pytanko mam do Ciebie - przepraszam, jeśli zawracam głowę - szukam informacji jakim lakierem pomalować podstawki pod gorące talerze i kubki, bo ptzeczytałam, że podobno aktrylowy się nie nadaje, a ja właśnie kończę moje podstawki i chcialabym zabrać się za lakierowanie. Podstawki są białe z czarnym wzorem i chciałabym, żeby lakier ich nie zażółcił...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wyszła! Ale się napracowałaś! Cierpliwa jesteś!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach cudnie nadałaś mu drugie życie:)))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Goho, jak piękne były niegdysiejsze, zwykłe przedmioty użytkowe! Jak dobrze, że niektóre przetrwały. Jak dobrze, że są artyści, jak Ty, które dawny urok im przywracają!

  OdpowiedzUsuń
 10. Widziałam i podziwiałam na własne oczy , wyżymaczka przeszła prawdziwą metamorfozę. Jest naturalnie piękna w swojej formie, a Goha dodała jej jeszcze większego uroku , z prawdziwym smakiem :) BRAWO!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. wyżymaczka wprost imponująca, a może i mnie udałoby się tak odrestaurować? pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...