niedziela, 31 maja 2009

Morskie klimaty


Jako że znajomi wiedzą, że zdobienie przedmiotów i mebli jest moją pasją, to czasami dostaję od nich różne ciekawostki. Jedną z nich było pudełko bejcowane na niebiesko. Na wieczku był wypalony napis. Stało w moich zbiorach tak z półtora roku. Nie miałam pomysłu co z nim zrobić. Tak z 3 miesiące temu przyszło nagłe olśnienie. Doszłam do wniosku, że trzeba wykorzystać to, że pudełko jest w niebieskościach. A do niebieskości pasują morskie klimaty. Wybrałam wzory i wzięłam się za wypełnianie napisu szpachlą. Do tego momentu było świetnie. Przed malowaniem na biało polakierowałam pudełko.

No i w czasie nakładania lakieru zobaczyłam z czym mam do czynienia.
Pędzel stawał się niebieski, tak jak pudełko. No to druga warstwa lakieru. Powtórka z rozrywki w kwestii koloru pędzla. Postanowiłam, że jednak maluję wieczko na biało. Po trzech razach malowania kiedy biała farba stawała się błękitną, zezłościłam się i pomyślałam, że niezła franca z tej bejcy.

Całe wieczko potraktowałam jeszcze dwa razy lakierem. Zeszlifowałam i nałożyłam szpachlę. Później znowu zeszlifowałam. Nałożyłam lakier i dopiero mogłam malować na biało. Farba nie zmieniała swojego koloru. Biały był jak biały.

Na koniec pozostała mi sama przyjemność. Nakleiłam wzory z serwetki oraz naniosłam kalkomanie z latarniami i małymi stateczkami. Kilka warstw lakieru i praca nad morską szkatułką się zakończyła.


5 komentarzy:

 1. WIDZIAŁAM TO PODEŁKO NA ŻYWO i nadal jestem pod wrażeniem tego morskiego klimatu, czysty aż do bólu, niezwykle elegancki i niesamowicie dopracowany :o)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie zrobione pudełko, patrząc na niego wręcz słychać szum morskich fal :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne pudełko! Zapachniało wakacjami...;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo piękna praca, wszystko dopracowano, widać rękę mistrza.

  OdpowiedzUsuń
 5. ...ale cacuszko!... wypieszczone w każdym calu.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...