niedziela, 17 października 2010

Z czego zrobić sztuczny śnieg - test preparatów

Ostatnio naszło mnie na robienie prac w zimowej scenerii. Domki, tegole, miniaturowe światy w wydmuszkach strusich  jaj,  bombki 3D i jeszcze wiele ciekawostek. Wiele Pań widząc te prace pytało mnie jakiego używam śniegu do tych wszystkich aranżacji. Każdej z nich odpowiadałam i instruowałam, jak z nim postępować. Ale kiedy zaczęły przychodzić e-maile z tym samym pytaniem straciłam cierpliwość i postanowiłam opisać ten preparat na blogu, bo już mnie bolą palce od tego klikania w klawiaturę :).

W swoich pracach stosuję dwa rodzaje śniegu. Pierwszy z nich to preparat Deco-paste  firmy Knorr Prandell. Biała, trochę ciągliwa , konsystencją zbliżona do ubitej na krem 30% śmietanki. Pasta ta świetnie nadaje się na wszelkiego rodzaju miejsca, gdzie jest potrzeba mało śniegu (tylko niewielkie zaznaczenie) jak np. na drzewka, parapety, okiennice itd. Dzięki swojej konsystencji łatwo uzyskać efekt formowanych przez wiatr zasp.


Jak ją nakładać? Na przykład wykałaczką (tą do szaszłyków też) lub patyczkiem. Można też nakładać metodą tapowania pędzlem, gąbką albo szpatułką tworząc grube lub cienkie warstwy tego preparatu. Można też metodą rozciągania patyczkiem, wykałaczką lub innym szpiczastym narzędziem. Po nałożeniu należy pozostawić pracę do wyschnięcia na 24 godziny, a narzędzia można wyczyścić wodą lub wodą z mydłem. Czasami podsuszałam suszarką. Pojemność opakowania to 118 ml. Ten preparat polecam osobom, które chcą zrobić mało zimowych prac.

Drugi preparat to "Easy Filler" firmy Flugger. Świetny preparat do dużej ilości zimowych prac. Ma biały kolor, nie jest tak ciągliwy jak wcześniej opisywany, konsystencja trochę przypominający piankę.


Na prace można go nakładać przy pomocy np. małej szpachelki lub szpatułki. Po nałożeniu zostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny. Czasami podsuszałam suszarką. Narzędzia bez problemu umyjecie nawet samą wodą. Pojemność preparatu to 1L. W moich ostatnich pracach, których zdjęcia możecie zobaczyć na moim blogu o miniaturkach zastosowałam ten preparat na dachu domku i tegoli, w dolnych częściach prac jako śnieg przylegający do muru po odgarnięciu go z drogi. Na zajęciach ze zdobienia bombek w technice 3D na separatorze Panie dodatkowo wypełniały bombki tym preparatem tworząc imitację śniegu. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.Oba preparaty są obecnie dostępne w moim sklepie. Osobom, które mają w swojej okolicy sklep Fluggera, proponuję zaopatrywać się w "Easy Filler" w tym sklepie (po co przepłacać), ja wprowadziłam go do sklepu mając na myśli osoby pozbawione dostępu do sieci Fluggera, albo którym nie chce się jeździć i wolą zakupy zrobić w jednym miejscu :).

1 komentarz:

  1. Wielkie dzięki za szczegółowy opis. Cenną informacją jest dla mnie preparat Fluggera, ponieważ sklep mam w pobliżu. Nie znałam go wcześniej, a na bombkach prezentuje się super. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...